12- Kazanılmış sevgi

Bir sonraki hafta başı her zamanki buluşma yerlerine gittiğinde Barnabas’ ı, bankta oturmuş incir ve ekmek yerken buldu.

“Otur, dostum. Bir şeyler atıştır ve bana geçen hafta neler olduğunu anlat.”

Markus oturup bir kaç tane incir yedi. Lokmalarının arasında, “Usta,” dedi. “Üç haftadır tabletlerde yazılı olanları uyguluyorum ve durumumda belirgin bir ilerleme oldu. İşçilerimin yaptıklarını gerçekten takdir ediyorum ve bu hislerimi bilmelerini sağlamaya çalışıyorum. Aynı zamanda her bir elemanımı bir birey olarak değerlendiriyorum ve onların potansiyellerini anlayıp güçlü yanlarının üzerine odaklanmaya çalışıyorum. Otorite ile liderlik etmeye çalışırken bir yandan da bu tür şeyler üzerinde çalışıyorum. Bütün bunların sonucunda, otuz iki tane elemanım oldu ve büyük olasılıkla elimdeki siparişi zamanında tamamlayabileceğim. Yavaş yavaş, ekibime gittikçe daha fazla güvenmeye başlıyorum.

“Buna karşın, ilk üç ilkeyi yeni elemanlarının üzerinde uygulamakta zorlanıyorum. Yeni elemanlarının güvenilirliğine ve değerine emin olmadan bu ilkeleri onların üzerinde kullanmak konusunda tereddütlerim var. Barnabas gülümsedi ve üç numaralı tableti kutunun içindeki yerine koyduktan sonra Markus’ a dört numaralı tableti uzattı. “Hayatımı dördüncü ilkeye göre düzenlemeye başlamadan önce ben de senin hissettiklerini hissediyordum. Lütfen orada yazılı olanları yüksek sesle oku Markus.” Markus okudu: “Önce Sev. ”

Share this: