Markus, otoritenin Değerini Öğreniyor

10.4- Markus, otoritenin Değerini Öğreniyor

“Barnabas, bu kutunun içinde beş tane tablet var ve her tablette, büyük bir lider olmam sağlayacak ilkelerden bir tanesi yazılı.

  • Bu tabletler, uzun yıllar Önce çok büyük bir adam tarafından bana iletildi. Bu ilkeleri öğrendim ve hayatımın her gününde onları uyguladım, Sahip olduğum bütün varlığımı ve mutluluğumu bu ilkelerin gücüne borçluyum. Nasıl ki bu bilgiler yıllar önce bana aktarıldılarsa, ben de şimdi onları sana aktarmak istiyorum. Umarım ki sen de yaşlı bir adamın bu isteğine karşı çıkmaz ve bu hediyeyi kabul edip onları kullanarak hayatında büyük şeyler başarırsın. ”
  • “Söyleyecek bir şey bulamadan; bana uzattığı kutuyu aldım. Gülümserken gözlerinin yaşardığını fark ettim. Herhangi bir açıklamaya gerek kalmadan, o anın her ikimizin yaşamında da son derece önemli olduğunu anladım. Eliyle yanağımı okşadı ve bana teşekkür etti.
  • “Ardından, “Keşke kalıp, bu ilkeleri uygulamanda sana rehberlik edebilseydim,’ dedi. ‘Fakat ne yazık ki işim nedeniyle yola çıkmak zorundayım. Bu ilkeleri öğrenmen ve uygulaman için gerekli olan adımları senin için yazdım. Bu ilkeleri kendi yaşamına ve işine en iyi şekilde nasıl uyarlayacağını bulacağına eminim. Sana büyük bir başarı ve mutluluk diliyorum, Barnabas. ”
  • “Tıpkı gururlu bir babanın yapacağı gibi bana sarıldı ve ardından evimden ayrıldı. Onu bir daha hiç görmedim. Tabletleri aldım ve bunlarda yazılı olanları büyük
  • bir azim ve adanmışlıkla hayatıma uyarlamaya başladım, Bu çabamın karşılığı olarak ise hayal bile edemeyeceğim kadar büyük bir başarıya ulaştım. Tabletlerden herhangi bir tanesini okumadan ve o tablette yazılı olanları hayata geçirmek için zaman ve enerji harcamadan bir tek haftam bile geçmedi.
  • “Neyse, geçmişten bu kadar bahsetmek yeter. Şimdi, güneş batmadan önce üçüncü ilkeyi öğrenmelisin.”
  • Barnabas kutuyu açtı. İki numaralı tableti kutudaki yerine yerleştirdikten sonra üç numaralı tableti Markus’ a uzattı. Markus, tablette yazılı olanı yüksek sesle okudu:
  • “Güç ile değil, otorite ile yol göster. “

Share this: